Autokľúče - stratil som, čo teraz?

Stratili ste posledný autokľúč a neviete, čo ďalej?

Je neskoro opakovať si, že je potrebné mať aspoň 1 náhradný autokľúč, ktorý je niekoľkokrát lacnejší ako zháňanie kto mi pomôže.

Najmä majitelia starších áut tvrdia, že kľúč za 35€ je pre nich drahý. Ak však stratia posledný kľúč, tak zistia, že auto je ešte škoda zrušiť a hľadajú riešenie. Nakoniec nájdu technikov, ktorí im alebo imobilizér zrušia, alebo pripoja - celá tá sranda stojí od 150 do 300 €, spústu času a nervov a auto niekoľko týždňov stojí, kým to všetko vybavia.  Čo je lacnejšie?

Kroky po strate posledného kľúča:

  1. Je potrebné núdzovo otvoriť auto a dostať ho do garáže.
  2. Je potrebné vyrobiť kľúč podľa zámku, alebo vymeniť všetky zámky
  3. Je potrebné prihlásiť nový imobilizér, aby sa dalo auto naštartovať

1 - S bodom 1 vám zatiaľ nepomôžem.

Otváranie bytov alebo áut - Košice + okolie :

Ľubomír Krukó - 0905 340 799 aj trezory

Kamil Liba - 0905 270 425 aj montáž brán, mreží, ...

Peter Pajkoš - 0905 757 418 aj zamočnícke práce

Neotvárajte auto nasilu, šikovný mechanik vám auto otvorí aj bez kľúča a bez poškodenia.
Alebo hľadajte na internete, nájdete ľudí, ktorí otvárajú zamknuté dvere aj na autách.

2 - Ak mi donesiete 1 zámok z dverí, pokúsime sa vám vyrobiť kľúč podľa zámku. Niektoré automobilky však vyrábajú zložitejšie zámky v spínacích skrinkách ako v dverách, preto sa kľúč podľa zámku dverí nedá vyrobiť.

3 - Ak sa jedná o AUDI, SEAT, SKODA a VW pokúsime sa pripojiť imo k vášmu autu. Ak ide o iné značky, podľa presného typu auta vám imo pripojíme alebo budete musieť ísť do autorizovaného servisu, aby vám imo pripojili.

Mať náhradný autokľúč aj s imobilizérom, je však vždy najlacnejšie riešenie!

Ak vám autokľúč občas nenaštartuje (správa sa akoby nemal imo) nečakajte a čím skôr prídte k nám. Skontrolujeme vám váš kľúč, ak je chyba v kľúči ( imo v kľúči stráca svoje parametre a je potrebné ho nahradiť skôr, ako prestane fungovať úplne! - častá chyba pre RENAULT THALIA, CLIO, KANGOO do r. v. 2001) tak to skúsime opraviť. Ak je kľúč v poriadku, poradíme čo ďalej a v servise už budete vedieť povedať, že kľúč je v poriadku.